IFC GLOBAL

Organıc Content Standard (OCS)

I F C

Organic Content Standard (OCS)

NEDEN

OCS

Organik İçerik Standardı (OCS), organik malzemelerin ve gözetim zincirinin üçüncü taraf sertifikasyonu için kriterleri belirleyen gönüllü bir küresel standarttır

NEDiR+

OCS

OCS standartlarına uygun olan ürünler, bir OCS sertifikası doğrultusunda onaylanmaktadır. Onaylanan ürünler ise iki farklı etiket türüyle etiketlenir. Bu işlemin ardından ürünün farklı pazarlarda satışa çıkarılması mümkün olur. 

FAYDASI+

OCS

Standart, hammaddenin arazide sertifikasyonunu kapsamamaktadır. Bu, üretim proses sertifikasyonundan bağımsız olarak doğrulanacaktır. Ayrıca proses girdileri (örneğin kimyasallar), çevresel şartlar (enerji, su kullanımı gibi) sosyal konular, güvenlik konuları veya yasal uygunlukları da kapsamamaktadır. OCS’nin hedeflenen kullanıcıları; işleyiciler, üreticiler, markalar ve perakendeciler, tüccarlar, sertifikasyon kuruluşları ve organik girişimleri destekleyen organizasyonlardır.

 

AMACI

OCS

OCS, Textile Exchange tarafından oluşturulan gönüllü bir standarttır ve herhangi bir ülkenin yasal veya düzenleyici gerekliliklerini değiştirme amacında değildir. Pazarlama, istihdam ve ticari uygulamalara ilişkin tüm uygulanabilir kanun ve yönetmeliklere uyduklarını ispat etmek her bir operasyonun sorumluluğudur.

Organic Content Standardı (OCS)

Organic Content Standardı (OCS) nihai ürünlerdeki organik olarak yetiştirilmiş içeriğin izlenmesi ve doğrulanması için oluşturulmuş bir standarttır. Gıda ürünleri dışında, %5 ile %100 arasında organik materyal içeren ürünlerde uygulanır. Standart, bitmiş üründeki organik materyal varlığını ve miktarını doğrulamaktadır. Hammaddeyi, kaynağından bitmiş ürüne kadar izlemektedir.

 
Sample Description
  • Complaint and Objection Form
  • IFC Global Tekstil Başvru formu
  • Complaintand Objection Procedure
  • SERTİFİKASYON İŞ AKIŞ ŞEMASI
  • INSTRUCTIONS FOR THE USE OF LICENSE, CERTIFICATE AND MARKINGS OF CONFORMITY
  • Denetim ve Sertifikasyon Ucretlendirme Talimati
444 3 105

BİZİ ARAYIN

View More
textile@ifcglobal.com.tr

BELGELENDiRME BAŞVURUSU YAPIN

View More
Uploaded: 2023.08.07
Size: 773.83 KB