IFC GLOBAL

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

I F C

ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi

NEDEN

ISO 10002

Müşteri şikayetleri ne kadar etkin yönetilebilirse, işletmelerin müşteri talep ve beklentilerini karşılama imkanı o oranda yükselmektedir. Özellikle müşteri şikayetleri, bunları iyi değerlendirebilen işletmeler için, mevcut faaliyetlerin iyileştirilmesi açısından iyi birer fırsattır. ISO 10002 standardı, büyük oranda şikayetleri müşteri memnuniyetine dönüştürebilen bir yönetim sistemi standardıdır.

 

NEDiR+

ISO 10002

Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından tasarlanan ve yayınlanan ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi standardı, müşteri şikayetlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmek konusunda gerekli olan yönetim araçlarını tanımlamaktadır. Bu standardın temelini, İngiliz Standartlar Enstitüsü tarafından hazırlanan BS 860 standardı oluşturmaktadır.

FAYDASI+

ISO 10002

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemi standardı, müşteri şikayetlerinin uygun ve adil bir şekilde ele alınması ve çözümlenmesi, aynı zamanda bu şikayetlerin tekrar etmesinin önünde geçilmesi bakımından çok önemli bir işleve sahiptir. Müşterilere değer veren, onları dinleyen ve şikayetlerini fırsata çevirmek isteyen işletmeler mutlaka bu sistemi kurmak ve uygulamak zorundadır.

Bu sistemin en büyük artısı işletmenin, mevcut müşterileri elde tutma potansiyelini arttırmasıdır. Müşteri memnuniyeti artacağı için işletme verimliliği de kendiliğinden yükselecektir. Bu sistem sayesinde müşterilerin işletmeye olan bağlılık duyguları yükselmektedir.

AMACI

ISO 10002

ISO 10002 standardı, işletmelerin boyutlarına ve hangi sektörde faaliyet gösterdiğine bakılmaksızın bütün özel ve kamu kuruluşları için uygulanabilir özelliktedir. Müşterilerine değer verdiklerini göstermek isteyen ve şikayetleri tutarlı ve ciddi bir şekilde ele almayı amaçlayan bütün kuruluşlar, bu yönde müşterilere güven sunan ISO 10002 Belgesi alabilir.

 

Sertifikalandırma süreci nasıl işliyor?

 
1.Aşama
Başvuru Formu
2. Aşama
Başvuru gözden geçirilmesi
3. Aşama
FİYAT TEKLİFİ
4.Aşama
Sözleşme
5.Aşama
PLANLAMA
6.Aşama
DENETİM
7.Aşama
Sertifikalandırma
444 3 105

BİZİ ARAYIN

View More

BELGELENDiRME BAŞVURUSU YAPIN

View More