IFC GLOBAL

Fami Qs

I F C

Fami Qs

NEDEN

FamiQs

Hayvan yemleri ve katkı maddelerinin doğrualanabilir güvenlik sertifika kodudur. Güvensiz yemlerin gıda zincirine dahil olmasını engellemek için kalite ve yasal mevzuatları da gözeterek uygunluk değerlendirmesine tabi tutulur.

Yem izlenebilirliğinin ve  hijyenin sağlanması ile ilgili kurallar çerçevesinde yem işletmelerinin yemlerin piyasaya sunmadan tehlikelerin kontrol altına alınması ve yemin tüketilmesinin uygunluğunun sağlanması için belirli şartları kapsayan standarttır. Bu şartların yerine getirilmesi ile yem işletmelerine , yem üreticiler FAMI QS Belgesi / FAMI QS Sertifikası alabilirler.

 

NEDiR+

FamiQs

FAMI QS Sertifikası almanın amacı  risk oluşturacak yemlerin gıda zincirine dahil olmasını önlemek ve kaliteli ve yasal yükümlülüklere uygun yemlerin üretilmesini sağlamak için denetim be sertifikasyon sağlamaktadır.

Yem Hijyen Yönetmeliği (183/2005 / EC)  özel yem maddeleri ve bunların karışımları ve bütün yem zinciri için hijyen ve güvenlik şartlarını ve  yem güvenliği için  gerekliliklerin yerine getirilmesini kapsar.

 

FAYDASI+

FamiQS

Üretilen yemlerin izlenebilirliğini sağlar
Kalitenin artmasını sağlar
Hukuki açıdan uygunluk sağlar
Ticarette kolaylık sağlar

Uluslararası belgelendirme kuruluşları ve üçüncü taraf ülkeler nezdinde bağımsız denetim sağlamkatadır. Şu ana kadar 50’ nin üzerinde ülke ve 1000’ e yakın sertifika ile Güvenli yem zinciri oluşturulmaktadır.

 

AMACI

FamiQs

Avrupa Birliği 183/2005 regülasyonunan gore özel yem maddeleri ve bunların karışımları ve bütün yem zinciri için hijyen ve gvenlik koşullarını kapsamaktadır.

Neden Fami Qs Sertifikası

  • İzlenebilriliği sağlaması
  • Marka kalitesine katkı
  • Yürülükteki yasalara uygunluk 
  • Pazarlamada kolaylık

Fami QS Belgesi sertifikasyon ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için IFC GLOBAL Belgelendirme uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Sertifikalandırma süreci nasıl işliyor?

 
1.Aşama
Başvuru Formu
2. Aşama
Başvuru gözden geçirilmesi
3. Aşama
FİYAT TEKLİFİ
4.Aşama
Sözleşme
5.Aşama
PLANLAMA
6.Aşama
DENETİM
7.Aşama
Sertifikalandırma
444 3 105

BİZİ ARAYIN

View More
info@ifcglobal.com.tr

BELGELENDiRME BAŞVURUSU YAPIN

View More